Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Tarlós István szerint a főpolgármestert a választóknak kell megválasztaniuk, nem 17 embernek, valamiféle pártelhatározás alapján.
Tarlós István az önkormányzati törvény megszületésének körülményei kapcsán úgy fogalmazott: „összefoglalóan csak azt tudom mondani, hogy amikor néhány kerületi szintű ember, aki személyes egzisztenciájában is érintett, írhat meg egy ilyen fontos törvényt, az jó nem lehet”. Mint mondta, a „világon ilyen struktúra és ilyen fővárosi modell, legalábbis Európában, nincs”. Hozzátette: Londonban ugyan volt, de gyorsan vissza is csinálták.
Bírálta a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége (BÖSZ) azon érvelését, hogy „túlságosan legitim a főpolgármester”. Hozzátette: számára nem mindegy az, hogy több százezer ember adja a hátterét a legitimitásának, vagy körülbelül 17 ember választja meg „valamiféle pártelhatározás alapján”. Tarlós István a főváros és a kerületek közötti feladatmegosztás kapcsán azt mondta: „a kerületek olyan hatásköröket szipkáznának be, és olyan, a fővárost illető bevételekre tennék rá a kezüket, amivel a nagyon súlyos gazdasági helyzetükön könnyíteni tudnak”. Megjegyezte: míg a főváros eladósodottságának aránya nem éri el a 60 százalékot, addig az V. kerületben 92 százalékos, a XII. és a XXIII. kerületben pedig 100 százalék fölött van.
Tarlós csütörtökön az Inforadiónak is nyilatkozott, ahol egyebek mellett leszögezte: nem támogatja a Zöld Pardon bezárását, mert biztonságos és színvonalas szórakozást nyújt a fiataloknak. A köztévé reggeli műsorában pedig arról beszélt, valószínűleg a jövőben nem vonnak vissza több kitüntetést, Kertész Ákos és Gergényi Péter esete speciális volt.